28 listopada 2014

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 27.11.14


---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2014-11-27 16:06 GMT+01:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 27.11.14
To: pascal.alter@gmail.com


Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 27 listopada 2014

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.news.eGospodarka.pl


Baza przetargów


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze, szablony




Praca, oferty pracy


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Przetargi - raport X 2014
W październiku 2014 roku liczba ogłaszanych postępowań przetargowych wzrosła w relacji miesięcznej dość znacząco. Zmniejszyła się tylko skala ogłaszanych zamówień na prace budowlano-remontowe, ale jest to zjawisko typowo sezonowe. Jesienią i zimą bowiem ? ze względu na aurę ? zawsze ogranicza się prace budowlane. W relacji rok do roku nadal można obserwować spadek liczby postępowań, ale jest to ciągle efekt ostatniej nowelizacji PZP ? wynika z raportu opracowanego przez serwis eGospodarka.pl.


Badania i rozwój w Polsce w 2013 r.
Główny Urząd Statystyczny zaprezentował opracowanie poświęcone działalności badawczo-rozwojowej w 2013 roku. Przedstawione dane wskazują m.in., że wartość nakładów wewnętrznych na B+R osiągnęła poziom 14 424 mln zł, co jest nieco lepszym wynikiem od zeszłorocznego.


Po assistance domowy dzwonimy z pracy
Co piąte zgłoszenie prośby o assistance domowy rejestrowane jest w poniedziałek, między 10 a 12. Stosunkowo mało zgłoszeń pojawia się w godzinach nocnych. Można zatem przypuszczać, że Polacy nie pamiętają, iż w awaryjnych sytuacjach o pomoc można prosić 24 godziny na dobę - pisze Mondial Assistance.


Klienci B2B a e-commerce
Przedsiębiorstwa z sektora B2B przykładają coraz większą wagę do rozwoju swoich platform e-commerce oraz działań w zakresie strategii omni-channel - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Accenture i hybris software (firmy należącej do SAP). Podjęcie tych kroków jest związane z ciągłym wzrostem sprzedaży internetowej.


Zmiana dostawcy energii: Polacy nie wiedzą jak się do tego zabrać
Już od siedmiu lat Polacy mogą korzystać z możliwości zmiany dostawcy energii elektrycznej. Okazuje się jednak, że chętnych na to rozwiązanie raczej brakuje - dane URE wskazują, że na zmianę sprzedawcy prądu nie zdecydowało się do tej pory aż 98 procent Polaków. Jakie są tego przyczyny? Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Epower.pl wskazują, że 31 procent badanych nie wie, jak się do tego zabrać, 22 procent nie ma nawet świadomości, że taki krok można poczynić, a 42 procent nie ma pojęcia o korzyściach, jaki może on przynieść.


Boże Narodzenie 2014: ile wydamy na prezenty?
Groupon postanowił przyjrzeć się zwyczajom świątecznym obywateli 11 krajów, włączając Polaków. Najwięcej uwagi poświęcono prezentom ? na którym miejscu listy świątecznych priorytetów się znalazły? Ile osób obdarowujemy? Jakie kwoty jesteśmy skłonni przeznaczyć i jakie upominki zagwarantują największe zadowolenie obdarowanych?


Rekrutacja pracowników: najważniejsze CV
Analiza CV, osobiste spotkanie z kandydatem oraz rozmowa telefoniczna to najczęściej wykorzystywane narzędzia rekrutacji pracowników - wynika z ankiety, którą eRecruiter przeprowadził wśród specjalistów ds. HR. O ostatecznym wyborze pracownika decydują ciągle tradycyjne metody rekrutacyjne, ale nie można nie podkreślić, że rośnie odsetek firm korzystających z dobrodziejstwa nowych technologii.


Zatrudnienie w górę? Tak obiecują firmy
Wśród średnich i dużych firm w Polsce Europie Środkowo-Wschodniej zapanował optymizm. Prognozy, formułowane przez przedsiębiorstwa przebadane na potrzeby najnowszego raportu KPMG, zakładają, że w nadchodzącym roku wzrosną nie tylko przychody, ale i zatrudnienie. Dla polskich firm czynnikiem najbardziej stymulującym wzrost jest eksport. Pomimo dobrych nastrojów przedsiębiorcy ciągle wskazują na poważne bariery hamujące ich rozwój, jak rosnące obciążenia podatkowe czy rosnąca konkurencja.


Nowe akty prawne czyli jak się ma ustawodawstwo
Jak się ma środkowoeuropejskie ustawodawstwo? Postanowili przyjrzeć się temu autorzy raportu Grayling AcTrend, w którym poddano analizie zmiany w prawie, jakie nastąpiły od 1 sierpnia 2013 r. do 1 sierpnia 2014 r. w sześciu krajach regionu: w Bułgarii, w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, w Rumunii i na Słowacji.


Alternatywne źródła finansowania zyskują na znaczeniu
Dyrektorzy finansowi zachodnioeuropejskich spółek, przepytani na potrzeby najnowszych badań kancelarii Allen & Overy, przyznają, że alternatywne źródła zyskują coraz większe znaczenie w strukturze finansowania działalności. Ciągle jednak kluczowe znaczenia dla wspierania działań mają kredyty bankowe, za pomocą których pozyskiwane jest ponad 40 procent wszystkich środków.


Boże Narodzenie 2014: dokąd polecą Polacy?
Boże Narodzenie jest czasem, w którym większość z nas spotka się z rodziną. Niestety ? niektórzy muszą przebyć daleką drogę, aby spotkanie takie stało się możliwe. Są też tacy, którzy wolą świąteczny okres spędzić w mniej tradycyjny sposób i wyjechać do cieplejszych rejonów świata. Serwis Tripsta.pl przeanalizował, skąd i dokąd wyruszą Polacy w ten magiczny czas, a także z jakimi kwotami za bilety lotnicze należy się liczyć.


Firmy farmaceutyczne: dokąd zmierzają po kryzysie?
Kryzys gospodarczy w latach 2008-2009 oraz zadłużenie w latach 2011-2012 odbiły swoje piętno na sektorze farmaceutycznym. Firmy farmaceutyczne starają się teraz stanąć na nogi po niekorzystnym dla nich okresie. Jakie strategie przyjmują?


Podwyżka wynagrodzenia motywuje
Aż 62 procent Polaków deklaruje, że nigdy nie poprosiło o podwyżkę. To dość zaskakujące, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że dla 70 procent badanych otrzymanie większych pieniędzy jest równoznaczne z większą motywacją i energią do dalszej, bardziej efektywnej pracy. Okazuje się jednak, że nawet odmowa przyznania większych pieniędzy potrafi zadziałać motywująco. To niektóre z wniosków płynących z opracowanego przez Pracuj.pl raportu ?Podwyżka bez tabu?.


Towarowa Giełda Energii w X 2014 roku
20 487 782 MWh ? to wartość całkowitego wolumenu transakcji zawartych w październiku 2014 roku na rynku spot i rynku terminowym dla energii elektrycznej. Taki wynik oznacza niemal 15-procentowy wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrost, nieco ponad 6 procent, zanotowały również obroty na Rynku Dnia Następnego. Spadek dotyczył natomiast miesięcznego kursu BASE, liczonego jako średnia ważona wolumenem ze wszystkich transakcji zawartych na RDN.


Koniunktura konsumencka XI 2014
Jesień w pełni, więc i humory przestały Polakom dopisywać - w listopadzie tego roku nastroje konsumenckie obniżyły swe loty. Pogorszeniu uległ zarówno bieżący jak i wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej. Dla większości składowych wskaźników syntetycznych zanotowano wartości niższe niż przed miesiącem.


Polski rynek wierzytelności I kwartał 2014
Średnia wartość sprawy przyjętej do windykacji w I kwartale 2014 roku wyniosła 6,13 tys. PLN. Od początku badania w 2010 roku rynek powiększył się o niemal 30 miliardów. Wartość portfeli osiągnęła poziom blisko 51,35 miliardów PLN, z czego 32,66 mld PLN stanowią należności obsługiwane na rzecz funduszy sekurytyzacyjnych - wynika z najnowszego cyklicznego raportu przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych.


Koniunktura przemysłowa XI 2014
W listopadzie bieżącego roku koniunktura przemysłowa w naszym kraju jeszcze nie zachwycała, jednak z pewnością godny zanotowania jest fakt, iż było lepiej niż w analogicznym okresie ostatnich trzech lat. Najmniej pesymistyczne są przedsiębiorstwa duże, najgorsze oceny formułują małe firmy. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji oraz sytuacji finansowej są w przeważającej mierze korzystne, jednak odpowiednie przewidywania są już zdecydowanie mniej pozytywne. Możliwe są dalsze spadki cen wyrobów przemysłowych - podaje Główny Urząd Statystyczny w opracowaniu nt. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.


Ceny produktów rolnych X 2014
W październiku bieżącego roku na rynku rolnym odnotowano dalszy spadek cen niemal wszystkich produktów - podaje najnowsze opracowanie Głównego Urzędu Statystycznego. O podwyżkach można było mówić w przypadku cen skupu jęczmienia oraz targowiskowych cen prosiąt przeznaczonych do dalszego chowu - poinformował Główny Urząd Statystyczny.


Przedsiębiorczość - tego można się nauczyć
Ponad 2/3 Polaków jest zdania, że przedsiębiorczości można się nauczyć. To wynik o 5 procent wyższy od średniej wyliczonej dla wszystkich trzydziestu ośmiu krajów biorących udział w badaniu przedsiębiorczości, które Instytut GFK Group przeprowadził na zlecenie firmy Amway. Okazuje się również, że polscy respondenci wykazują coraz bardziej pozytywny stosunek wobec samozatrudnienia.


Jak sklepy internetowe zachęcają kupujących?
Od wejścia na stronę sklepu internetowego do finalizacji transakcji droga jest dość długa. Pomyślne zakończenie całego procesu uwarunkowane jest wieloma czynnikami. Wiadomo, że głównymi parametrami są cena i dostępność produktu, jednak nie tylko one przesądzają o ostatecznym zakupie. Istnieją bowiem inne, przyjazne klientom udogodnienia, dzięki którym klient nie tylko nie porzuci koszyka, ale wróci na stronę sklepu w przyszłości. Jakie? Postanowiła to sprawdzić porównywarka cen idealo.pl.


Najdroższe ulice handlowe świata 2014
Nowojorska Piąta Aleja, Causeway Bay w Hongkongu, Pola Elizejskie w Paryżu, New Bond Street w Londynie oraz Pitt Street Mall w Sydney to czołówka najdroższych ulic świata. Warszawski Nowy Świat zajął w globalnym zestawieniu 44 pozycję, awansując o jedno oczko w porównaniu z poprzednim zestawieniem - wynika z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield "Main Streets Across the World".


Co rady nadzorcze sądzą o systemie regulacyjnym?
Co trzeci członek zarządu przebadany na potrzeby zrealizowanego przez Deloitte badania "Global Director 360°: Growth from all Directions" uważa, że systemowi regulacyjnemu udaje się zachować odpowiedni balans pomiędzy elastycznością, a interwencjonizmem. Z takiego założenia wychodzą przede wszystkim respondenci pochodzący z Unii Europejskiej, gdzie trwa właśnie wdrażanie uregulowań wprowadzających odpowiedzialność materialną członków rad nadzorczych.


Gospodarstwa domowe a ochrona zdrowia 2013
Już po raz siódmy Główny Urząd Statystyczny przeprowadził badanie analizujące kwestie ochrony zdrowia w polskich gospodarstwach domowych. Analiza jego wyników dowodzi m.in., że zdaniem Polaków najważniejszy wpływ na zdrowie ma własne zachowanie. Respondenci wskazali również, że największym problemem w dostępie do opieki medycznej jest zbyt długi czas oczekiwania na wizytę, co z kolei stanowi jeden z głównych czynników popychających pacjentów w stronę niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(.....)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz