29 maja 2015

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 28.05.15

RESPEKT!
---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2015-05-28 16:54 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 28.05.15
To: pascal.alter@gmail.com


Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 28 maja 2015

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Przetargi - raport IV 2015
W czwartym miesiącu roku 2015, w Biuletynie zamówień publicznych pojawiły się 10 tys. 442 ogłoszenia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o niecałe 2 procent mniej niż miesiąc wcześniej i o 26,7 procent mniej niż w kwietniu 2014 roku ? wynika z opracowania wykonanego przez serwis eGospodarka.pl. Niewielki spadek w ujęciu miesięcznym, to zasługa układu kalendarza, bowiem w kwietniu w tym roku wypadły Święta Wielkanocne. Spadek w relacji rocznej to nadal wynik pierwszej z ubiegłorocznych nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych, choć jej wpływ z miesiąca na miesiąc maleje. W kwietniu najliczniej w BZP pojawiały się zamówienia na różnego rodzaju prace budowlane, zarówno wykonawcze, jak i na usługi projektowe.


Praca tymczasowa na Mazowszu: będzie więcej ofert?
Praca tymczasowa na Mazowszu jest i wiele wskazuje, że będzie jej jeszcze więcej - region ten wzbudza zainteresowanie inwestorów, co w perspektywie daje duże szanse na zwiększenie liczby ofert pracy. Trudno jednak wskazać, czy mazowiecki rynek pracy tymczasowej jest rynkiem pracodawcy czy pracownika - wiele bowiem zależy od branży i rodzaju stanowiska. Jedno jest jednak pewne - atrakcyjność Mazowsza wzrasta z roku na rok. To tylko niektóre wnioski płynące z analizy przygotowanej przez Adecco Poland.


Decyzje zakupowe: kobiety samodzielne, mężczyźni wrażliwi i modni
Zakupy są domeną kobiet. Nie tylko to one podejmują większość decyzji zakupowych, ale też nabywanie nowych produktów sprawia im zdecydowanie więcej przyjemności niż mężczyznom. Pokolenie Millenialsów, a więc osób między 25 a 34 rokiem życie, przynosi jednak zmiany ? wynika z raportu ?Gender Factor. Męskie branże w kobiecych rękach?. Mężczyźni stają się coraz bardziej modni i chętniej polują na wyprzedaże.


Wyniki przedsiębiorstw niefinansowych I-III 2015
W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wyniki przedsiębiorstw niefinansowych działających w naszym kraju uległy poprawie. Lepszy okazał się m.in. wskaźnik poziomu kosztów oraz wynik finansowy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów - pisze w najnowszej publikacji Główny Urząd Statystyczny.


Białystok - najbezpieczniejsze miasto w Polsce. Katowice w ogonie
Katowice, Poznań i Wrocław ? w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.


Najcenniejsze marki świata 2015
Google nie jest już najcenniejszą marką świata. Na pierwsze miejscu tegorocznego rankingu BrandZTM Top 100 ponownie wskoczył gigant z Cupertino. Brązowym medalistą został Microsoft, spychając poza podium IBM, któremu po piętach depczą Visa oraz at&t. Zwycięzcy udało się zwiększyć wartość swojej marki do 247 mld USD, co oznacza skok o 67% w stosunku do poprzedniego roku.


Ubezpieczenia w mediach społecznościowych
Jeżeli Polak szuka w internecie oferty ubezpieczeniowej, to przede wszystkim jest to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Popularnością internautów cieszą się również kalkulatory OC. Agenci ubezpieczeniowi starają się jak mogą, aby aktywizować swoją sprzedaż. Jednym z praktykowanych sposobów jest docieranie do potencjalnych klientów poprzez media społecznościowe. To bardzo dobry pomysł, jednak okazuje się, że firmy ubezpieczeniowe raczej nie wspierają tego typu działań. To niektóre z wniosków, jakie nasuwa lektura raportu z najnowszego badania IRCenter.


Bezrobocie w Polsce IV 2015
Jak wynika z najświeższych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w kwietniu mieliśmy do czynienia z kolejnym spadkiem liczby osób pozostających bez zatrudnienia. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 78 tysięcy osób, w ujęciu rocznym spadek sięgnął 14,3 proc. Największą stopę bezrobocia, niemal tradycyjnie, odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, najniższą - w wielkopolskim. W urzędach pracy pojawiło się o 10 tys. więcej ofert niż w poprzednim miesiącu.


Wakacje 2015: Egipt droższy o 200 zł
Jest już kolejna, cotygodniowa analiza cen wyjazdów, które odbędą się w tegorocznym sezonie letnim. Badanie TravelDATA - tradycyjnie już - obejmuje pierwszy tydzień sierpnia, a więc szczyt sezonu, w którym odbywa się najwięcej wyjazdów. Najświeższe statystyki dowodzą m.in., że z wyższymi cenami niż przed rokiem muszą liczyć się ci, którzy wybiorą kierunki egipskie - Synaj, Marsa Alam i Hurghadę - podwyżki sięgają tu odpowiednio 241, 203 i 167 złotych.


Ubezpieczenia direct: spore spadki w 2014 r.
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) regularnie prezentuje różne informacje na temat rynku ubezpieczeniowego. Niedawno na stronie tej instytucji pojawiło się podsumowanie ubiegłorocznych wyników rynku direct. Po ich sprawdzeniu można stwierdzić, że w 2014 r. sprzedaż polis przez Internet i telefon nie była najlepsza.


Forma czy treść? Co liczy się w CV?
Co liczy się bardziej? Forma czy treść CV przedstawianego potencjalnemu pracodawcy? Z badania zrealizowanego przez Pracuj.pl wynika, że opinie są tu zróżnicowane, a wiele w tej kwestii zależy od płci respondentów.


Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim ? jak pracodawcy mogą to ułatwić?
Powrót w szeregi firmy po urlopie macierzyńskim może być sporym wyzwaniem dla wielu kobiet. Pracodawcy powinni ułatwiać matkom ponowne wdrożenie w obowiązki zawodowe, a także uwzględniać potrzebę zachowania równowagi między życiem zawodowym a osobistym ? dla 40% aktywnych zawodowo kobiet jest to bowiem istotny czynnik przy wyborze pracodawcy, a 13% jest gotowych zmienić pracę, gdy tego aspektu zabraknie ? wynika z badania Pracuj.pl ?Specjaliści na rynku pracy?.


Czy meble do spania są bezpieczne? Znamy wyniki kontroli IH
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił sprawdzić, czy Polacy mogą spać spokojnie. W tym celu zlecił Inspekcji Handlowej kontrole mebli do spania. Inspektorzy ruszyli w Polskę, biorąc pod lupę łóżka, kanapy, sofy, narożniki, fotele rozkładane, amerykanki itp. Ich działania dowiodły, że najczęściej spotykanymi wadami konstrukcyjnymi kontrolowanych mebli była m.in. opadająca klapa pojemnika na pościel, ostre krawędzie i niestabilność. Odsetek niebezpiecznych produktów nie był jednak duży - około 5 proc.


Przetargi: klauzule społeczne i środowiskowe to rzadkość
Głównym kryterium wyboru oferenta przy zamówieniach publicznych ciągle pozostaje cena. Szkoda, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby urzędy w ogłoszeniach o przetargi stosowały zapisy, dzięki którym poprawiałyby warunki pracy zatrudnionych oraz ochronę środowiska - uważa Fundacja CentrumCSR.PL.


Rynek private equity w Europie Środkowej V 2015
Wśród przedstawicieli funduszy private equity z Europy Środkowej optymizm. 31 procent z nich uważa, że w nadchodzącym półroczu warunki ekonomiczne ulegną poprawie. Poprawa dostrzegalna jest jednak już teraz, czego dobitnym dowodem mogą być notowania indeksu optymizmu (CE Private Equity Confidence Index). Jego wartość sięga obecnie 130 punktów wobec 114 podczas ostatniego badania. To niektóre z wniosków płynących z 25 już edycji badania ?Deloitte Central Europe Private Equity Confidence Survey?, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.


Sprzedaż leków okiem UOKiK
Ilość punktów aptecznych w naszym kraju znowu zaczęła rosnąć. To odwrócenie tendencji, z którą mieliśmy do czynienia zaraz po wejściu w życie tzw. ustawy refundacyjnej. Polskie regulacje prawne dotyczące działalności aptecznej nie różnią się znacząco od standardów, które przyjęte są w części państw Unii Europejskiej. A jednym z głównych kłopotów rynku jest niekontrolowana sprzedaż leków do krajów, w których mają one znacznie wyższą cenę. To niektóre z wniosków płynących z przeprowadzonego przez UOKiK badania rynku sprzedaży detalicznej farmaceutyków.


Reklama w Internecie górą
2/3 polskich przebadanych przez ARC Rynek i Opinia reprezentantów sektora małych i średnich przedsiębiorstw deklaruje, że prowadzi działania reklamowe. Wydaje się, że badani zdają sobie sprawę z potęgi Internetu, ponieważ najczęściej wybieraną przez nich formą reklamy jest pozycjonowanie własnej strony internetowej (69 proc. wskazań). Dla porównania, w reklamę zewnętrzną inwestuje mniej niż co piąty ankietowany.


Bibby MSP Index IV 2015
Najnowszy odczyt Bibby MSP Index jest wyraźnie lepszy od poprzedniego notowania. Za taki obrót spraw odpowiedzialne jest m.in. to, że konflikt na linii Rosja-Ukraina przestał niepokoić wielu przedsiębiorców, którzy zdołali go oswoić i zdobyć nowe rynki zbytu oraz kontrakty. Obecnie pozytywnych zmian w gospodarce i sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw oczekuje aż 43,5 proc. respondentów. Dla porównania, w poprzednim badaniu odsetek optymistów nie sięgał nawet 29 proc.


Polscy przedsiębiorcy - pracowici, ale czasem nieuczciwi
Obraz polskiego przedsiębiorcy, który wyłania się z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS na zlecenie Rzetelnej Firmy, to raczej przewaga zalet nad wadami. Szczególnie doceniamy pracowitość, oszczędność i profesjonalizm ludzi biznesu. W nieco gorszym świetle stawiamy jednak ich uczciwość i skłonność do terminowego regulowania zobowiązań.


Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy
Instytut Millward Brown na zlecenie Work Service przeprowadził badanie dotyczące postrzegania kobiet powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Zdecydowana większość Polaków (67%) postrzega ich sytucję za trudniejszą niż pozostałych kandydatów. Przeciwnego zdania jest niecałe 7% respondentów. Cieszyć może coraz częstsze korzystanie ojców z przysługujących im urlopów tacierzyńskich.


Wakacje 2015: Wybieramy Grecję i wysoki standard
Dane rezerwacyjne Travelplanet.pl wskazują, że latem Polacy chętnie wyruszą z biurami podróży podbijać zagraniczne kurorty. Przyczyną mogą być niewygórowane ? porównując do ubiegłego roku ? koszty wypoczynku. W dalszym ciągu najchętniej wybieramy Grecję, na popularności zyskały Hiszpania, Turcja i Bułgaria, z kolei straciły Tunezja, Egipt i Maroko. Polacy coraz bardziej cenią komfort ? na hotel 5* decyduje się już co czwarty turysta.


Globalny rynek fuzji i przejęć w I kw. 2015 r.
Na globalnym rynku fuzji i przejęć o marazmie nie ma mowy. Jak wynika z najnowszego Indeksu M&A kancelarii Allen & Overy, w pierwszym kwartale bieżącego roku rynki cechowała bardzo duża aktywność. Nic dziwnego - utrzymujące się dość korzystne warunki gospodarcze niewątpliwie sprzyjają strategicznym przedsięwzięciom w tym zakresie.


Jak płacą sieci spożywcze?
Jak przedstawia się moralność płatnicza polskich sieci handlowych? Jakimi płatnikami są hipermarkety, a jakimi małe, osiedlowe sieci handlowe. Odpowiedzi na te i inne pytania próbuje udzielić analiza opracowana przez wywiadownię gospodarczą Bisnode.


Koniunktura przemysłowa V 2015
W piątym miesiącu br. nastroje przedstawicieli przetwórstwa przemysłowego pozostawały optymistyczne. Maj przyniósł również redukcję pesymizmu wśród przedstawicieli firm budowlanych. Przedsiębiorstwa trudniące się handlem są optymistyczne, chociaż formułowały nieco gorsze oceny niż przed miesiącem. Najbardziej pozytywne opinie wyrażali przedstawiciele finansów i ubezpieczeń. To niektóre z wniosków płynących z najnowszego opracowania GUS nt. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.


Koniunktura konsumencka V 2015
Wiosna trwa w najlepsze, do okresu urlopowego coraz bliżej, tymczasem nastroje Polaków pikują - w maju br. tak bieżący, jak i wyprzedzający wskaźnik ufności osiągnęły poziom gorszy niż przed miesiącem. Spadki objęły wskaźniki syntetyczne oraz wszystkie ich składowe - poinformował Główny Urząd Statystyczny.


Negatywne opinie klientów można przekuć w sukces
O tym, że negatywne opinie klientów mogą być bronią masowego rażenia i doprowadzić do znacznego nadwątlenia reputacji internetowego sprzedawcy, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rzecz jednak w tym, aby z negatywów nie tylko wyciągać wnioski, ale i robić z nich użytek. Dane przedstawione przez Opineo.pl wskazują, że zdaje sobie z tego sprawę już 59% e-sprzedawców.


Cloud computing: niższe koszty, wyższa produktywność
Redukcja kosztów, usprawnienie procesów oraz poprawa produktywności to najważniejsze korzyści płynące z wdrożenia chmury - wskazali respondenci sponsorowanego przez Oracle badania na temat usług SaaS.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(...)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz