27 czerwca 2015

Fwd: Pascal, Twój Dziennik eGospodarka.pl z dn. 26.06.15


RESPEKT!

---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2015-06-26 14:21 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Dziennik eGospodarka.pl z dn. 26.06.15
To: pascal.alter@gmail.com


Dziennik eGospodarka.pl

 
R
E
K
L
A
M
A
 

TEMAT DNIA

Urlop wypoczynkowy w pigułce
Wraz z nadejściem kalendarzowego lata rozpoczyna się sezon na wakacyjne wyjazdy. Warto zatem dowiedzieć się jak wygląda proces nabywania prawa do urlopu wypoczynkowego i kiedy ono przysługuje?



Dzisiaj jest: Piątek, 26 czerwca 2015

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia







PODATKI


NIERUCHOMOŚCI


MOTORYZACJA


KOMENTARZE FINANSOWE



7 DNI W KRAJU
Komentarz gospodarczy

Polska: wydarzenia tygodnia 25/2015
Największą zaletą odchodzącego ministra skarbu była jego odwaga w podejmowaniu strategicznych decyzji ? uważa Dominik Smyrgała z Collegium Civitas. Dzięki niej ? mimo krótkiej kadencji ? Włodzimierz Karpiński rozwiązał kilka problemów polskiej energetyki oraz osłonił gospodarkę przed niektórymi skutkami konfliktu z Rosją.





PUBLIKACJE

Prezentacja niczym hollywoodzki film
Osoby, które zabierają się za stworzenie prezentacji często podchodzą do tego zadaniowo. Nie mają czasu, zapału, pomysłu. Siadają przed otwartym dokumentem w PowerPoincie i zaczynają robić kolejne slajdy. Wklejają przypadkowe zdjęcia i zalewają prezentację tekstem z informacjami. Najczęściej w formie bulletów. A prezentacja to nie tylko kolejne slajdy! Wpływowa prezentacja jest jak hollywoodzki film. A filmy nie są przecież tylko taśmą filmową...




PRAWO

Prawo korporacyjne: wymiana udziałów w spółkach jako model transakcyjny
Przedsiębiorcy, bądź też po prostu osoby fizyczne, które osiągają dochody z posiadanych udziałów lub akcji spółek kapitałowych, mogą z różnych powodów chcieć zmienić korporacyjny status tych aktywów, czyli po prostu zmienić spółkę, której udziały lub akcje posiadają. Może to dotyczyć na przykład woli zmiany przynależności do spółki rodzimej, na przynależność do spółki zlokalizowanej na obszarze o korzystniejszych przepisach podatkowych. Zwłaszcza wspólnicy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością mogą dążyć do docelowego ulokowania swojej spółki na terytorium jurysdykcji podatkowej, gdzie dochody z dywidendy obciążone są w mniejszym stopniu. Może to mieć także związek z inwestycjami, tworzeniem grupy kapitałowej lub holdingu, albo zmianą struktury biznesu z innych względów. W takiej sytuacji wspólnicy spółek chcą zmienić swoją przynależność korporacyjną, ale oczywiście zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem i nie stracić nic z majątkowej wartości udziałów (akcji). Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest model transakcyjny zwany ?wymianą udziałów?.


Urlop wypoczynkowy w pigułce
Wraz z nadejściem kalendarzowego lata rozpoczyna się sezon na wakacyjne wyjazdy. Warto zatem dowiedzieć się jak wygląda proces nabywania prawa do urlopu wypoczynkowego i kiedy ono przysługuje?


Sejm nowelizuje Kodeks pracy. Ograniczenia czasowych umów o pracę
Nieograniczone zawieranie czasowych umów o pracę będzie uregulowane. Sejm kończy prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, wprowadzającą regułę ?33 i 3?, oznaczającą, że w przypadku, gdy okres zatrudnienia pracownika na czas określony u jednego pracodawcy przekroczy 33 miesiące lub gdy pracodawca zawarł z pracownikiem już 3 takie umowy ? to pracownik przejdzie automatycznie na umowę o pracę na czas nieokreślony.




PRACA

Gdy przedsiębiorca wraca na etat w korporacji
Czy były przedsiębiorca to dobry materiał na etatowego pracownika? Opinie wśród HRów mogą być podzielone. Z jednej strony biznesowy epizod w życiorysie może być obietnicą jeszcze większej samodzielności i odpowiedzialności. Bez wątpienia istnieją stanowiska, na których doświadczenie właściciela firmy, który ?żadnej pracy się nie boi?, jest cennym atutem. Z drugiej strony pracodawcy często obawiają się, czy ten, który do tej pory sam był sobie ?sterem, żeglarzem, okrętem?, będzie w stanie podporządkować się organizacyjnemu reżimowi i czy np. zaakceptuje zwierzchność niejednokrotnie kilku szefów.


8 kroków do pracy marzeń
Praca marzeń nie zawsze musi być łatwa i przyjemna, często wiąże się z wieloma obowiązkami i wyrzeczeniami, ale łatwiej się wstaje z łóżka gdy wiemy, że będziemy robić to, co sprawia nam przyjemność. Poniżej, przedstawiamy osiem prostych kroków, które zaprowadzą Cię prosto do zawodowego spełnienia.




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Projektor ASUS B1MR
ASUS wprowadza do swojej oferty nowy model kompaktowego projektora ? B1MR. Urządzenie oferuje jasność na poziomie 900 lumenów, możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej 51 cali z odległości zaledwie 1 metra, wbudowane głośniki wzbogacone o technologię ASUS SonicMaster, a także możliwość bezprzewodowego strumieniowania multimediów.


Co zmieniły nowe prawa konsumenta?
Znowelizowane prawa konsumenta obowiązują już od pół roku. Celem ich wprowadzenia było ujednolicenie regulacji obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Zmiany miały także wpływ na umowy zawierane na odległość oraz poza siedzibą przedsiębiorcy, dlatego też w znacznej mierze dotyczyły e-przedsiębiorców. Porównywarka cen idealo.pl postanowiła sprawdzić, w jakim stopniu polskie sklepy internetowe wzięły sobie do serca nowe przepisy.


Sejm przyjął zmiany w MdM. Będzie łatwiej o dopłaty?
Wyższe dopłaty dla rodzin z co najmniej 2 dzieci oraz objęcie programem także rynku wtórnego, to najważniejsze zmiany zaproponowane w nowelizowanej ustawie. Prace w Sejmie przyspieszyły, więc możemy oczekiwać, że nowe przepisy wejdą w życie już za 2-3 miesiące.


Faktoring w Polsce 2014
Najnowsze badania przedsiębiorstw trudniących się faktoringiem skupiło się na grupie 57 podmiotów. Statystyki GUS wskazują, że wartość wykupionych przez nie wierzytelności podskoczyła względem minionego roku o 15,3%, sięgając 152 681 mln zł. Z usług faktoringowych skorzystało 8 883 klientów, czyli nieco ponad 3% więcej niż rok wcześniej.


Płatności online: strach o bezpieczeństwo i brak zabezpieczeń
Bankowość tradycyjną charakteryzuje większy poziom bezpieczeństwa niż jej elektroniczną siostrę - z takiego założenia wychodzi aż 43 procent europejskich respondentów przebadanych na potrzeby wspólnego badania Kaspersky Lab oraz B2B International. Okazuje się jednak, że obawie o bezpieczeństwo płatności internetowych często nie towarzyszy nawet elementarna ostrożność przy ich dokonywaniu.


Mikrofirmy a wsparcie instytucjonalne ? wiele jest do zrobienia
Wnioski z badania Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy pokazują jednoznacznie, że mikroprzedsiębiorstwa nie korzystają chętnie ze wsparcia instytucjonalnego ? w ostatnich latach starało się o nie jedynie 18% badanych, z czego połowie nie udało się pozyskać dofinansowania. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że największą przeszkodą w odczuciu przedsiębiorców są skomplikowane procedury i biurokracja. Również stopień dostępności informacji nie jest zadowalający.


Odsetki ustawowe a odsetki maksymalne
Z większością sporów dotyczących zapłaty należności pieniężnych wiąże się na pewnym etapie kwestia zapłaty odsetek za opóźnienie. Bardzo często wysokość tych odsetek nie jest uregulowana przez strony umową, w związku z czym należne są odsetki ustawowe.


E-commerce: jak nowa ustawa konsumencka wpłynęła na decyzje zakupowe?
Pół roku temu w życie weszła nowa ustawa konsumencka, która nałożyła na sklepy internetowe szereg nowych obowiązków. Dzięki temu klienci mieli poczuć się pewniej. Czy tak rzeczywiście się stało? Trusted Shops, firma specjalizująca się w certyfikacji sklepów internetowych sprawdziła, jak zmiany przełożyły się na zadowolenie zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców.


Idealne miasto na firmę? Według raportu Doing Business to Bydgoszcz
W Polsce spośród miast wojewódzkich i stolic subregionów najlepsze warunki do prowadzenia biznesu panują w Bydgoszczy, Olsztynie i Białymstoku ? wynika z raportu Doing Business in Poland 2015 autorstwa Banku Światowego. W raporcie sklasyfikowano łącznie 18 miast.




PODATKI

Ordynacja podatkowa: ważne kto pyta o opinię
Nie tylko w Polsce ale i na świecie polski system podatkowy postrzegany jest jako zawiły i skomplikowany. Nic dziwnego zatem w tym, że podatki często spędzają sen z powiek. Trudno bowiem podejmować decyzje żyjąc w niepewności co do prawidłowości rozliczania podatków, a te mogą stanowić niemały wydatek finansowy, a ich wysokość może być różna w zależności od konkretnego (niekiedy i bardzo podobnego) zachowania.


Odsetki za zwłokę to inne źródła przychodów podatkowych?
Od dochodów z najmu mieszkania czy lokalu użytkowego można zapłacić podatek zryczałtowany. Ale od odsetek naliczonych od spóźnionego czynszu trzeba płacić podatek na zasadach ogólnych - uważa fiskus. I to mimo orzeczeń sądowych, wg których odsetki powinny być traktowane pod względem podatkowym tak samo, jak należność główna.


Umorzenie kary bez podatku dochodowego?
Umorzenie kwoty kary, które nie jest powiązane z otrzymanym uprzednio świadczeniem, nie powoduje powstania po stronie podatnika przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - uznał Minister Finansów w interpretacji indywidualnej z dnia 15.06.2015 r. nr DD3.8222.2.239.2015.IMD.




NIERUCHOMOŚCI

Deregulacja zawodu pośrednika i jej skutki
Podczas transakcji związanej z zakupem, sprzedażą lub najmem nieruchomości, coraz częściej korzystamy z pomocy pośrednika specjalizującego się w obrocie nieruchomościami, który jako ekspert w swoim fachu, nie tylko ułatwi nam znalezienie kontrahenta, ale także przejmie wszystkie formalności. Co w takiej współpracy zmieniło ?uwolnienie? tego zawodu?


Nowelizacja prawa budowlanego: jakie zmiany wprowadzi?
Nowelizacja prawa budowlanego oraz kilku innych ustaw wprowadza wiele istotnych zmian ? przede wszystkim spowoduje skrócenie procesu inwestycyjnego poprzez zniesienie obowiązku uzyskiwania pozwoleń na budowę domu oraz dostarczenia odpowiedniego oświadczenia od dostawców mediów.




MOTORYZACJA

Przed wakacjami klimatyzacja samochodowa do przeglądu
Klimatyzacja samochodowa ma zarówno swoich gorących zwolenników, jak i dość pokaźne grono zażartych wrogów. Zdecydowanie jednak dominującą siłą są ci pierwsi, którzy bez tzw. klimy nie wyobrażają sobie podróży. Udając się na wyczekiwany letni wypoczynek, warto sprawdzić, czy układ klimatyzacyjny w naszym aucie działa poprawnie. Eksperci motoryzacyjni ProfiAuto podpowiadają, co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę.


Wakacje 2015: darmowe przejazdy autostradą A1 w weekendy
Kierowcy podróżujący w weekendy autostradą A1 na odcinku Gdańsk ? Toruń będą zwolnieni z opłat ? zdecydował rząd. Zwolnienie ma obowiązywać od 26 czerwca do końca sierpnia. Zrezygnowanie z pobierania opłat ma pozwolić na zmniejszenie korków przy bramkach. W efekcie ułatwi więc wyjazdy i powroty z wakacji oraz poprawi bezpieczeństwo na drogach.




KOMENTARZE FINANSOWE

S&P500 - realizacja zysków (c.d.)
W dalszym ciągu rynki czekają na wypracowanie bądź nie (jest to mniej prawdopodobny scenariusz) porozumienia w sprawie dalszej pomocy dla Grecji. Dotychczasowy plan ratunkowy kończy się we wtorek 30 czerwca.


EUR/USD: oczekiwanie na porozumienie z Grecją
EUR/USD - W czwartek niewiele się działo, inwestorzy oczekiwali na porozumienie z Grecją. Zakres wahań na wykresie eurodolara był niewielki od 1.1154 USD do 1.1224 USD, zamknięcie po 1.1200 USD. Dziś rano doszło do niewielkiego cofnięcia do 1.1180 USD, obecnie euro jest notowane po 1.1195 USD.




EDUKACJA

» POLECAMY KONFERENCJE

2015-09-21 : II Konferencja Zarządzania Projektami
Organizator : PMI Poland Chapter
2015-09-16 : Skuteczny dział HR w firmie produkcyjnej
Organizator : GBI Partners Sp. z o.o.

» POLECAMY SZKOLENIA

2015-09-09 : Implementacja oraz istniejące problemy FATCA i CRS OECD
Organizator : MM Conferences S.A.
2015-09-07 : Ceny transferowe ? kluczowe obszary proponowanych zmian
Organizator : MM Conferences S.A.
2015-08-18 : Sales team. Level up
Organizator : Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
2015-07-29 : Prawo Autorskie IT w Zamówieniach Publicznych
Organizator : Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
2015-07-28 : Prawo Konsumenckie. Praktyczne Konsekwencje Najnowszych Zmian Przepisów
Organizator : Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
2015-07-07 : Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w organizacji
Organizator : Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
2015-07-01 : UMOWY CYWILNOPRAWNE opodatkowanie i oskładkowanie umów
Organizator : Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
2015-06-25 : Horizon 2020 ? jak napisać skuteczny wniosek - Wrocław
Organizator : PHIN Consulting Sp. z o. o.




Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(....)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz