30 lipca 2015

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 30.07.15

HOT!

Zdjęcia, czyli droga do sukcesu w e-commerce


---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2015-07-30 15:15 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 30.07.15
To: pascal.alter@gmail.com


Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 30 lipca 2015

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Przetargi - raport II kw. 2015
W drugim kwartale 2015 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pojawiły się 31 tys. 424 ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Wynik ten jest o ponad 22 proc. niższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Spadek wynika z ubiegłorocznych zmian Prawa zamówień publicznych, które m.in. podwyższyły progi wartości zamówień, przy których należy stosować rygory PZP. Ujemna dynamika jednak słabnie, bowiem w I kw. 2015 roczny spadek wyniósł ponad 34 procent ? wynika z opracowania wykonanego przez serwis eGospodarka.pl.


Bezrobotni wolą pracę za granicą niż bony na zasiedlenie
Polacy rzadko decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, by podjąć pracę w innym mieście lub województwie. Mimo, że w wielu regionach Polski bezrobocie sięga niemal 20%, a w innych aglomeracjach zaledwie 3,9%, to proponowane przez resort pracy bony relokacyjne, nie cieszą się dużą popularnością. W I półroczu 2015 roku skorzystało z nich niewiele ponad 2,5 tys. osób. Z kolei dane GUS wskazują, że 3,1 mln Polaków dojeżdża regularnie do pracy, ale jedynie w obrębie województwa, w którym mieszkają. Jeśli już mamy się przeprowadzić za pracą, to wolimy wyjechać za granicę, a najchętniej wybieramy Wielką Brytanię, Niemcy i Norwegię. Przyciągają nas wyższe zarobki i lepsze warunki socjalne.


Nowe technologie wkraczają na autostrady
60 procent właścicieli i operatorów płatnych dróg planuje w nadchodzącym czasie modernizację systemu poboru opłat. Połowa z nich chce inwestować w nowoczesne technologie, dzięki którym możliwe jest generowanie wyższych przychodów - okazuje się bowiem, że wzrost efektywności poboru opłat potrafi przynieść większe korzyści niż wzrost wykorzystania płatnych dróg.


Zdjęcia, czyli droga do sukcesu w e-commerce
Zdjęcie sprzedaje ? mówią specjaliści i przedsiębiorcy zajmujący się handlem w internecie. O sukcesie lub porażce w e-handlu decyduje dobra ekspozycja produktu, a więc przede wszystkim dobre zdjęcia. Bez odpowiednich fotografii przedsiębiorcy internetowi nie mają szans na uszczknięcie dla siebie części tego rynku, który ? według prognoz ? w tym roku będzie wart 33 mld zł.


Wakacje 2015: Teneryfa prawie 400 złotych droższa
Mamy najświeższą, cotygodniową analizę ofert cenowych proponowanych przez działających na polskim rynku touroperatorów. Tym razem TravelDATA przyjrzała się wyjazdom organizowanym w trzecim tygodniu sierpnia, a więc u schyłku wysokiego sezonu. Najświeższe statystyki pokazują m.in., że największe podwyżki względem minionego roku zanotowały wyprawy na Teneryfę. Z kolei tańsze są destynacje uznawane obecnie za niezbyt stabilne, a więc Tunezja Kontynentalna oraz kierunki greckie.


Smart live, czyli jak nowe technologie zmieniają nam życie
Bycie smart oznacza optymalne wykorzystanie czasu i otoczenia, a wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Najważniejsza jest wygoda, dlatego oczekujemy od urządzeń i przedmiotów, aby spełniały nasze potrzeby. Firmy stają na głowie i oferują coraz inteligentniejsze rozwiązania niezależnie od branży. Expander wyjaśnia, jakimi udogodnieniami możemy cieszyć się już dziś.


Na wakacje samochodem. Tak robi 62% Polaków
Ponad 60 procent Polaków zamierza na tegoroczne wakacje udać się własnym bądź cudzym samochodem. Niemal 2/3 z nas odwiedzi nowe regiony, ale więcej niż co dziesiąty (12%) powróci do miejsca, w którym był już co najmniej trzy razy.


Towarowa Giełda Energii w I-VI 2015 r.
Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez TGE, łączny wolumen obrotu energią elektryczną w I połowie 2015 roku wyniósł 89 640 103 MWh, co jest wynikiem o niemal 5,5 proc. wyższym od zanotowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Na Rynku Dnia Następnego również mieliśmy do czynienia ze wzrostami (6,45 proc. r/r.). W skali roku łączny obrót na Rynku Terminowym w wzrósł o 5,25 proc.


Czy Polacy angażują się w lokalne inicjatywy społeczne? Tak, ale...
Polacy odczuwają silniejszy związek z miejscowością, w której mieszkają niż z ojczyzną. Z badania, które 4P Research Mix przeprowadził na zlecenie Banku Zachodniego WBK, wynika, że silną więź z tą pierwszą wskazuje ponad połowa respondentów badania, z tą drugą - jedynie 43% pytanych. 70 procent uważa, że angażowanie się w działalność lokalnej społeczności jest przejawem patriotyzmu lokalnego, ale jednocześnie okazuje się, że w ubiegłym roku co szósty z nas nie zaangażował się w żadną akcję lokalną.


Koniunktura konsumencka VII 2015
Lato trwa w najlepsze, okres urlopowy w pełni. Nic więc dziwnego, że nastroje Polaków pozostają dość optymistyczne - w lipcu br. tak bieżący wskaźnik pozostawał na poziomie zbliżonym do wyniku sprzed miesiąca. Jesień czuć już jednak w nastrojach dotyczących przyszłej sytuacji - wyprzedzający wskaźnik ufności pikował o 2,6 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.


Koniunktura przemysłowa VII 2015
Znamy już wyniki najnowszego opracowania Głównego Urzędu Statystycznego nt. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Okazuje się, że w lipcu br. nastroje przedsiębiorstw były dość optymistyczne. Tradycyjnie już najdalej idący optymizm towarzyszył jednostkom największym.


Narzekamy na upały bardziej niż Chorwaci i Francuzi
25,3% - taka część Polaków przyznaje, że w posiadanym domu lub mieszkaniu nie znajduje ukojenia podczas upałów ? wynika z danych Eurostatu. To gorszy wynik niż średnia dla Europy (19,1%). Znacznie gorzej mają natomiast Bułgarzy, Grecy czy Portugalczycy, którzy są jednak częściej narażeni na masy powietrza napływające znad czarnego lądu.


Rekrutacja pracowników: minimum 2 tygodnie, czasami 1/4 roku
Ponad połowa prowadzonych w naszym kraju rekrutacji trwa od dwóch tygodni do miesiąca. Jednak już w co czwartym przypadku proces wyłaniania najlepszego kandydata na dane stanowisko zabiera nawet trzy miesiące. Okazuje się, że najbardziej czasochłonne dla rekruterów są spotkania z aplikującymi. To niektóre z wniosków, jakie nasuwają się po lekturze raportu ze zrealizowanego przez eRecruiter badania ?Rekrutacja pod lupą?.


Ile żyją polskie firmy?
3 na 4 nowe firmy przeżywają pierwszy rok działalności ? wynika z danych GUS. Widać znaczną zmianę w stosunku do firm zakładanych na początku XXI wieku, kiedy w ciągu pierwszego roku znikało ponad 35% nowych przedsiębiorstw.


Jak nowe praktyki biznesowe wpływają na bezpieczeństwo IT?
Jedną z największych bolączek europejskich firm średniej wielkości jest obecnie obawa o możliwości infrastruktury i jej zdolność do podołania wzrastającym oczekiwaniom biznesowym - to jeden z głównych wniosków płynących z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Barracuda Networks.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(....)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz