04 czerwca 2015

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 04.06.15

RESPEKT!
---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2015-06-04 14:26 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 04.06.15
To: pascal.alter@gmail.com


Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 4 czerwca 2015

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Najcenniejsze marki świata 2015 - produkty luksusowe
Marka Louis Vuitton nie ma konkurencji - już dziesiąty raz z rzędu została liderem zestawienia najcenniejszych luksusowych brandów świata BrandZTM Top 100. Jej wartość wyniosła ponad 26,2 mld USD. W pierwszej dziesiątce znalazło się również miejsce dla takich gigantów, jak Hermes, Gucci, Chanel, Rolex.


Wakacje za granicą: odpoczywamy aktywnie, ale czy bezpiecznie?
Polacy pokochali aktywny tryb życia i nie rezygnują z niego również na wakacjach. Dowodem na to mogą być m.in. rezultaty badanie zrealizowanego na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa, z których wynika, że podczas urlopu co drugi z nas uprawia sporty motorowodne, spędza czas w aquaparku, czy też uczestniczy w organizowanych przez touroperatora wycieczkach fakultatywnych. Równocześnie okazuje się, że dość słabo prezentuje się polska świadomość ubezpieczeniowa - ponad połowa turystów deklaruje, że nie wie, czy posiadana przez nich polisa działa również podczas oddawania się tym aktywnościom. To z kolei jest świadectwem, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia przeglądamy albo pobieżnie albo wcale.


7 czynników sukcesu firmy rodzinnej
Firmy rodzinne są obecnie odpowiedzialne za 18 procent polskiego PKB. Po pierwsze zatem, ich znaczenia dla rodzimej gospodarki nie można bagatelizować, po drugie - ich przedstawicielom należy życzyć wszystkiego najlepszego w drodze do osiągnięcia biznesowego sukcesu. A jak tego mogą dokonać? M.in. poprzez udaną sukcesję, dopuszczenie do władzy kobiet oraz postawienie na zrównoważony rozwój - piszą eksperci EY w raporcie "Utrzymać władzę: Jak firmy rodzinne osiągają trwały sukces?".


Wakacje 2015: w Neckermann i TUI taniej niż przed rokiem
Mamy kolejną, cotygodniową analizę ofert cenowych proponowanych przez działających na polskim rynku touroperatorów. Tradycyjnie już TravelDATA przyjrzała się propozycjom wyjazdów w pierwszym tygodniu sierpnia, czyli w okresie określanym jako szczyt wysokiego sezonu. Najświeższe badanie wskazuje m.in., że największe obniżki cen w stosunku do ubiegłego roku proponują obecnie Neckermann oraz TUI. Z kolei w porównaniu z poprzednim badaniem podrożało m.in. Maroko.


Najcenniejsze marki europejskie 2015
Ukazał się dziesiąty doroczny ranking najcenniejszych marek świata BrandZ. W Europie czołową dziesiątkę zdominowały firmy telekomunikacyjne (trzy pozycje), choć zwycięzcą została spółka technologiczna SAP z wartością marki na poziomie 38,2 mld USD. Deutsche Telekom zajął miejsce drugie, z kolei trzecie należy do Louis Vuitton. Badanie realizowane jest przez WPP oraz Millward Brown.


Polacy nieprzygotowani do emerytury
Jesteśmy dobrze przygotowani do emerytury i nie obawiamy się, że w jesieni życia będziemy odczuwać niedostatek. Niestety. W większości przypadków to tylko pobożne życzenia - przygotowanie emerytalne Polaków jest oceniane bardzo nisko. W Indeksie Przygotowania Emerytalnego Aegon (ARRI) zajmujemy dalekie, dwunaste miejsce na 15 krajów, które zostały objęte badaniem. Tym, co nie daje nam spać, jest widmo kłopotów zdrowotnych, niepewności oraz ubóstwa.


Dzieci w Polsce w 2014 r.
Z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka Główny Urząd Statystyczny publikuje dane demograficzne na temat dzieci w naszym kraju. Wynika z nich m.in., że dzieci i młodzież w wieku do 17 roku życia stanowią obecnie ponad 18% ogółu ludności. 3/4 z nich pozostaje w pełnych rodzinach tworzonych przez małżeństwa.


Polski rynek wierzytelności IV kwartał 2014
W raporcie "Wielkość polskiego rynku wierzytelności. IV kwartał 2014? znaleźć można szczegółową analizę rynku wierzytelności w badanym okresie. Okazuje się, że w tym czasie wśród przyjętych spraw przeważały wierzytelności obsługiwane na rzecz własnych funduszy sekurytyzacyjnych. Mamy zatem do czynienia ze zmianą - jeszcze przed rokiem większość stanowiły należności obsługiwane na zlecenie banków.


Warszawa i Rzeszów zwyciężają w rankingu miast uczących się
Właśnie ukazał się pierwszy w Polsce ranking miast uczących się. Fundacja Schumana poddała analizie 66 miast, wśród których wyłoniono liderów i maruderów pod względem innowacyjności. Liderem zestawienia okazała się Warszawa, której udało się zdobyć 54,9 pkt na 100 możliwych. Czarnym koniem okazał się jednak Rzeszów, który dzielnie walczył ze stolicą o pierwsze miejsce, ale ostatecznie uplasował się tuż za nią. To dość znamienne, że to niewielkie miasto spod wschodniej granicy coraz częściej znajduje się na szczycie różnego rodzaju plebiscytów, wyprzedzając metropolie z zachodniej części kraju, która już od lat postrzegana jest jako bardziej rozwinięta.


GUS o PKB w I kw. 2015 r.
W I kwartale 2015 r. produkt krajowy brutto (PKB) wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) podskoczył realnie o 1% w porównaniu z poprzednim kwartałem, okazując się jednocześnie o 3,5% wyższy niż przed rokiem - podał Główny Urząd Statystyczny w najnowszym, wstępnym szacunku PKB.


Handel zagraniczny: czy USA to bezpieczna przystań?
Czy handel ze Stanami Zjednoczonymi to bezpieczna przystań? Wydaje się, że tak. Na to przynajmniej wskazywać mogą prognozy dla tamtejszej gospodarki. Obecnie PKB USA utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie, a konsumpcja prywatna sięga poziomów, które nie były notowane od niemal ośmiu lat.


Oferty pracy w I kw. 2015: najwięcej w branży IT i sprzedaży
Serwis GoldenLine.pl przeanalizował, jak wyglądała sytuacja na rynku pracy w I kwartale bieżącego roku. Zdecydowanie najwięcej publikowanych ofert skierowanych było do specjalistów z branży IT (26 proc.). Na dalszych pozycjach znalazły się sprzedaż i finanse. Kandydaci jednak aplikują inaczej ? co dziesiąty odpowiada na ogłoszenia związane z IT, z kolei 14 proc. poszukuje pracy związanej ze sprzedażą. Jakie kompetencje warto wpisać do CV, aby rekruter sam się do nas zgłosił?


Atrakcyjność inwestycyjna Europy 2015
Firma doradcza Ernst & Young przeprowadziła 13 edycję badania Atrakcyjności Inwestycyjnej Europy, z którego wynika m.in., że w Europie Zachodniej najatrakcyjniejsze dla inwestorów są Niemcy. Polacy również nie mają powodów do wstydu - nasz kraj niezmiennie pozostaje najatrakcyjniejszą lokalizacją Europy Środkowo-Wschodniej. Uważa tak 38 procent badanych, czyli o 7 p.p. więcej niż w minionym roku.


Płatności mobilne, beacony, inteligentne domy - najbliższa przyszłość
Do końca bieżącego roku beacony zyskają na popularności. Z szacunków ekspertów Deloitte wynika, że zainstaluje je prawie jedna trzecia sklepów w USA i około 15-20% sklepów brytyjskich, co umożliwi personalizację zakupów poprzez nawiązanie komunikacji z urządzeniami mobilnymi klientów. W tym samym czasie zwiększać ma się również ilość płatności mobilnych.


Sieci spożywcze: priorytety i wyzwania
Ostatnie lata to czas gwałtownej ekspansji głównych sieci spożywczych funkcjonujących na polskim rynku. Nie obyło się również bez dość agresywnej wojny cenowej oraz wzmożonych prac nad dopracowaniem oferty. Teraz jednak przyszedł czas na refleksje, ponieważ rynek spożywczego handlu detalicznego znalazł się na rozdrożu. Potrzebne są nie tylko inwestycje, ale również lepsze zrozumienie dla potrzeb konsumentów. To tylko niektóre wnioski płynące z najnowszego raportu KPMG, którego tematyką były priorytety i wyzwania, jakie stoją obecnie przed sieciami spożywczymi w Polsce.


Praca tymczasowa: Wielkopolska i Zachodniopomorskie
Rynek pracy tymczasowej na terenie Wielkopolski oraz województwa zachodniopomorskiego ma się całkiem dobrze. Wiele wskazuje również na to, że sytuacja będzie ulegać dalszej poprawie. Świadczyć może o tym chociażby wzmożone zainteresowanie inwestorów, dające szanse na pozytywne zmiany z punktu widzenia rynku pracy. To niektóre z wniosków płynących z lektury raportu opracowanego przez Adecco Poland.


Przetargi - raport IV 2015
W czwartym miesiącu roku 2015, w Biuletynie zamówień publicznych pojawiły się 10 tys. 442 ogłoszenia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o niecałe 2 procent mniej niż miesiąc wcześniej i o 26,7 procent mniej niż w kwietniu 2014 roku ? wynika z opracowania wykonanego przez serwis eGospodarka.pl. Niewielki spadek w ujęciu miesięcznym, to zasługa układu kalendarza, bowiem w kwietniu w tym roku wypadły Święta Wielkanocne. Spadek w relacji rocznej to nadal wynik pierwszej z ubiegłorocznych nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych, choć jej wpływ z miesiąca na miesiąc maleje. W kwietniu najliczniej w BZP pojawiały się zamówienia na różnego rodzaju prace budowlane, zarówno wykonawcze, jak i na usługi projektowe.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(.....)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz