Badania kliniczne w pediatrii 2014
3.12.2014 r., Warszawa
Opis: Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Badania kliniczne w Pediatrii 2014" organizowanej przez Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" we współpracy z Centrum Kreowania Liderów S.A. Celem konferencji jest omówienie aktualnej sytuacji prowadzenia badań klinicznych produktów leczniczych w populacji pediatrycznej zarówno w Europie jaki w Polsce. Do udziału w spotkaniu zapraszamy lekarzy, pielęgniarki oraz farmaceutów zainteresowanych tą tematyką a także przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i firm organizujących badania kliniczne. Zakres szkolenia obejmuje m.in.: - Badania kliniczne w pediatrii na świecie i w Polsce - skala realizacji badań oraz kierunki rozwoju.
- Badania kliniczne w Polsce - tendencje ostatnich lat i perspektywy na przyszłość.
- Komitet Pediatryczny Europejskiej Agencji Leków (PDCO EMA) - 5 lat i co dalej?
- Międzynarodowe regulacje w badaniach klinicznych w pediatrii.
- Polskie regulacje w badaniach klinicznych w pediatrii.
- Zasady odpowiedzialności a zasady ubezpieczenia.
- Zasady odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z badaniem klinicznym.
Udział potwierdzili: Prof. Bożenna Dembowska-Bagińska, Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka; Dr n. med. Marek Migdał, Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka; Dr n.med. Antoni Jędrzejowski; Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl); Hubert Tuchołka, Kancelaria H. Tuchołka, P. Białecki i Wspólnicy Sp.k.
Partner: ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ kliknij | Skuteczna komunikacja w healthcare PR
19.11.2014 r., Katowice Opis: Jak zaplanować zdrowotną kampanię społeczną, która trafi do tłumów? Czy rozpoznawalność kampanii jest równoznaczna z jej powodzeniem? Media tradycyjne, social media, dotarcie bezpośrednie czy własne medium? Z jakich narzędzi komunikacji należy korzystać? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w szkoleniu "Skuteczna komunikacja w healthcare PR" przeprowadzonym przez Iwonę Kubicz, Prezesa Zarządu Procontent Communiation. Zakres szkolenia obejmuje m.in.: 1. Działania PR w ochronie zdrowia. - Czym jest healthcare PR?
- Podstawowe narzędzia i kanały komunikacji
- Wykorzystanie niestandardowych działań komunikacyjnych
- Wykorzystanie wizerunku organizacji pozarządowych i ekspertów medycznych w działaniach kampanii społecznej
- Planowanie kampanii PR, globalne trendy
2. Media tradycyjne, social media, dotarcie bezpośrednie czy własne medium? - Wybór odpowiednich kanałów komunikacji
3. Zdrowotne kampanie społeczne. - Po co realizować kampanię społeczną?
- Kontrowersje towarzyszące niektórym kampaniom
- Trudności i bariery w realizacji zamierzonego planu
- "Wyróżnij się albo zgiń" - przepis na dobrą kampanię
- Case studies – dobre praktyki z Polski i zagranicy
4. Warsztaty szkoleniowe "Przełam tabu, okiełznaj youtube, dotrzyj do pacjentów". 5. Podsumowanie i zakończenie szkolenia. Prowadzący: Iwona Kubicz - Specjalizuje się w projektach z zakresu Corporate PR i zarządzania kryzysowego. Członek International Public Relations Association i juror w konkursie IPRA Golden World Awards w kategorii komunikacja w kryzysie i Public Affairs and Lobbing. Associate, Head of Strategy & Development Department w On Board PR. Koordynowała projekty realizowane dla firm takich jak: TEVA, Zentiva, Adamed, Europlant oraz projektów wspierających rozwój R&D w Polsce m.in. dla Polskiej Platformy Technologicznej Innowacyjnej Medycyny. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ kliknij |
Jak skutecznie chronić dane osobowe oraz budować świadomość w zakresie bezpieczeństwa informacji wdrażając elektroniczną dokumentację medyczną w placówkach ochrony zdrowia?
20.11.2014 r., Warszawa
Zakres szkolenia obejmuje m.in.: - Regulacje prawne obowiązujące na rynku polskim - aktualne akty prawne oraz kalendarz wymaganych zmian.
- Skutecznie zabezpieczenia dokumentacji medycznej prowadzonej w formie elektronicznej.
- Edukacja w zakresie bezpieczeństwa i utrzymanie jego odpowiedniego poziomu.
- Stworzenie skutecznej polityki bezpieczeństwa.
- Prawidłowe przechowywanie i archiwizacja e-dokumentacji.
- Odpowiedzialność za naruszenie
przepisów. - Bezpieczeństwo elektronicznej dokumentacji medycznej w perspektywie komunikacji z SIM (System Informacji Medycznej).
Prowadzący: Paweł Piecuch - konsultant i analityk rynków ochrony zdrowia i ITC, doradza w projektach wdrażania nowoczesnych technologii medycznych oraz informatycznych w placówkach ochrony zdrowia. Doświadczony szkoleniowiec i prelegent ogólnopolskich konferencji dotyczących szeroko rozumianej informatyzacji ośrodków medycznych. Autor ponad 100 publikacji. Zajmuje się również projektowaniem specjalistycznych systemów wymiany informacji w placówkach ochrony zdrowia (systemy intranetowe) oraz integracją aparatury medycznej z systemami EHR. Członek " American Health Information Management Association". Prezes zarządu pierwszego w Polsce komercyjnego ThinkTank'u zajmującego się szeroko rozumianą edukacją technologiczną, wsparciem doradczym placówek ochrony zdrowia a także wspieraniem młodych innowacyjnych zespołów projektowych. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ kliknij | Rozliczenie "za zgodą płatnika" z uwzględnieniem zmian finasowania świadczeń wysokospecjalistycznych
16.12.2014 r., Warszawa
Opis: Celem szkolenia jest zaznajomienie Uczestników z definicją świadczenia, kryteriami kwalifikowania oraz sposobem rozliczenia hospitalizacji poprzez produkt rozliczeniowy 5.52.01.0001363 (Rozliczenie za zgodą płatnika). Zakres szkolenia obejmuje m.in.: - Podstawy prawne regulujące rozliczenie świadczenia poprzez produkt rozliczeniowy 5.52.01.0001363 (Rozliczenie za zgodą płatnika).
- Omówienie przykładu wypełnienia wniosku i załącznika kosztowego
- do świadczenia "za zgodą płatnika" w portalu SZOI oraz wypełnienie przykładowych wniosków przez Uczestników szkolenia.
- Analiza studium przypadków (Case Study's), rozwiązanie niestandardowych przypadków rozliczeń pacjentów w ramach JGP a "za zgodą płatnika".
- Przykładowy model koordynacji zbierania danych do rozliczenia świadczenia "za zgodą płatnika".
- Dyskusja, pytania i wątpliwości.
Prowadzący: Marta Kinderman, od roku 2010 związana z Instytutem "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" , gdzie zajmuje się koordynacją rozliczeń hospitalizacji w trybie "za zgodą płatnika", które są obecnie jedynym mechanizmem umożliwiającym pokrycie rzeczywistych kosztów poniesionych przez IPCZD na leczenie najdroższych pacjentów. Wspiera również procesy kliniczne w zakresie optymalizacji rozliczeń poprzez wykorzystanie produktu rozliczeniowego 5.52.01.0001363 ("Rozliczenie za zgodą płatnika"). Ściśle współpracuje z personelem oddziałów szpitalnych w zakresie indywidualnych rozliczeń pacjentów. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ kliknij |
Wiadomość została wysłana przez PTWP SA w imieniu CKL SA z siedzibą w Katowicach, ul. Ściegiennego 3, 40-114 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Katowicach pod numerem KRS 0000183951, NIP 529-10-06-428, REGON 011205133, której kapitał zakładowy wynosi 911.020 zł; tel. 32 258 15 90, fax 32 258 15 98, e-mail: ckl@ckl.pl. CKL SA ponosi pełną odpowiedzialność za treść i formę rozpowszechnianych ogłoszeń reklamowych. W związku z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204) PTWP SA informuje iż wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Państwa zgodą równocześnie z rejestracją w serwisach należących do grupy PTWP SA - wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, naszezyski.pl lub promocjada.pl. (.......) Państwa dane osobowe w naszej bazie podlegają wglądowi, edycji i możliwości skasowania w dowolnym momencie. |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz