21 lutego 2015

Fwd: Serwis informacyjny portalu farmer.pl

RESPEKT !

News z 6 lutego 2015
(porównanie z realem)

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Newsletter farmer.pl <newsletter@farmer.pl>
Data: 6 lutego 2015 14:48
Temat: Serwis informacyjny portalu farmer.pl
Do: Adresat newslettera <ac84703@gmail.com>


 
NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI Piątek, 6 lutego 2015



- R E K L A M A -

 
Znów starcie KRIR kontra Kółka rolnicze
Wniosek KRIR o członkostwo w COGECA odrzucony z powodu weta KZRKiOR – alarmuje izba. Wniosek złożony w dniu dzisiejszym miał formę bezczelnego spisku i działań przeciwko KZRKIOR – odpowiadają kółka.
 
Na „Młodego rolnika" dodatkowe 23 mln euro
Jest unijna zgoda na przesunięcie 23 mln euro w ramach PROW 2007-2013 na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom".
 
Warunki środowiskowe w odchowalni
Niewłaściwe warunki środowiskowe panujące w odchowalni mogą prowadzić do wzrostu śmiertelności wśród prosiąt.
 
Maszt widłowy – tańsza alternatywa dla ładowacza?
Wielu rolników ze względu na niewielkie koszty zakupu wybiera maszty od wózków widłowych. W porównaniu do ładowacza lub ładowarki, cechują się one ograniczoną funkcjonalnością, ale z powodzeniem ułatwiają transport pasz czy nawozów.
 
Ceny skupu bydła stabilne z tendencją wzrostową
Ceny skupu bydła póki co utrzymują się na stabilnym poziomie i nie zapowiada się by miały spadać.
 
Minął czwarty dzień protestu OPZZ RIOR w Zdanach
Protest rolników zrzeszonych pod szyldem OPZZ RIOR na trasie A2 w Zdanach pod Siedlcami trwa bez przerwy już 4 dni. Strajkujący zapowiadają, że będą trwali na stanowisku do skutku.
 
Prezes NFOŚ chce od kwietnia przywrócić program wspierający OZE
Do końca I kwartału chcemy przywrócić program "Bocian" wspierający odnawialne źródła energii - poinformowała w czwartek prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Małgorzata Skucha. Program zawieszono w ubiegłym roku z powodu zmian przepisów dot. pomocy publicznej.
 
Ministerstwo pracuje, a kolejne blokady powstają
Resort rolnictwa pracuje nad mechanizmami, które mają pozwolić na rozwiązanie zgłaszanych przez rolników postulatów - przekonywało wczoraj ministerstwo. Mimo to protesty nadal trwają. Rolnicy cały czas chcą m.in. rekompensat za kwoty mleczne i za straty spowodowane przez dziki.
 
Import nie zagraża polskiemu rynkowi
Nie ma zmowy czy zachowań antykonkurencyjnych na rynku artykułów rolno-spożywczych, mamy za to silną konkurencję – uważa prezes UOKiK.
 
Łagodna zima ratuje oziminy
Oziminy są nadal w dobrej kondycji, ale tylko dlatego, że póki co zima jest wyjątkowo łagodna. Na znacznym obszarze naszego kraju poprószyło śniegiem. Temperatury jak na luty są nadal umiarkowane. To w miarę dobry scenariusz dla ozimin. W przypadku większych spadków temperatur, pobudzone w styczniu oziminy, mogły by łatwo zostać przez mrozy uszkodzone.
 
Apel KRIR w związku z trudną sytuacją na rynkach rolnych
Krajowa Rada Izb Rolniczych dostrzega trudną sytuację na wielu rynkach rolnych w Polsce, szczególnie na rynku wieprzowiny, mleka, owoców i warzyw. Ta trudna sytuacja spotęgowana została przez wprowadzenie rosyjskiego embarga oraz wystąpieniem wirusa ASF w Polsce. Doprowadziło to wielu rolników do problemów finansowych. Problem ten narasta, dlatego też rolnicy rozpoczęli protesty. W związku z tym, Krajowa Rada Izb Rolniczych domaga się od Rady Ministrów pokojowej platformy porozumienia i podjęcia szybkich, zdecydowanych działań na szczeblu krajowym oraz unijnym w tym zakresie.
 
Wspólnie zbadają emisyjność nawożenia upraw w Polsce
Grupa Azoty Puławy wspólnie z trzema instytutami naukowymi rozpoczyna projekt mający na celu zbadanie wpływu nawożenia upraw w Polsce na zmiany klimatu. Chodzi o tzw. ślad węglowy nawozów, czyli całkowitą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery powstająca tak przy ich produkcji jak i stosowaniu na polu. Konsorcjum, którego koordynatorem jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB otrzymało na ten cel dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 
Dzik a odszkodowania dla rolników
Populacja dzików wzrosła, należy do nich polować – ale niekoniecznie odstrzelać prośne lochy – przekonują posłowie PiS i domagają się wypłaty odszkodowań rolnikom za zniszczone plony.
 
Granice strefy zapowietrzonej i zagrożonej, w okolicy ogniska ASF
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce określił na mocy wydanego rozporządzenia strefy - zapowietrzoną i zagrożoną po tym jak potwierdzono wystąpienie trzeciego ogniska ASF u świń we wsi Puciłki w gminie Sokółka.
 
We Frankopolu rolników wspierają górnicy
Trwa protest w gminie, w której mieszka minister rolnictwa Marek Sawicki.
 
Wzrost przerobu nasion rzepaku - dane PSPO
Według danych Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, w ubiegłym roku zostało przerobionych 2,4 mln ton nasion, czyli więcej o 9 proc. niż w roku poprzednim.
 
Więcej z unijnego budżetu na walkę z chorobą niebieskiego języka i gruźlicą bydła
Około 180 mln Euro z unijnego budżetu, zostanie wydane na walkę z chorobami zwierzęcymi w 2015 roku. Większość kwoty przeznaczone ma być na zwalczanie chorób przeżuwaczy.
 
Zwalczenie chwastów, w tym miotły zbożowej sulfonomocznikami
W sumie są 24 inhibitory syntezy aminokwasów, a najliczniejszą grupę stanowią sulfonomoczniki. W grupie inhibitorów syntezy aminokwasów 10 substancji czynnych posiada właściwości miotłobójcze
 
Utylizacja świń w pobliżu miejsca wykrycia ASF
Kilkadziesiąt świń z gospodarstw znajdujących się w promieniu 3 km od miejsca, w którym wykryto wirusa ASF u świń w gminie Sokółka (Podlaskie), zostanie uśpionych i zutylizowanych - poinformował Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku.
 
Sawicki: musimy szukać rozwiązań w dyskusji, w dialogu
Problemy producentów trzody chlewnej i kwestie kwot mlecznych były m.in. podnoszone podczas dyskusji na czwartkowej komisji rolnictwa. Minister rolnictwa Marek Sawicki podkreślił, że konieczne jest szukanie rozwiązań w tych obszarach "w dyskusji i dialogu".
 
KZRKiOR chce kontroli rynku rolno-spożywczego
 
KSC podsumowało sezon
 
Dlaczego protestują rolnicy?
 
Mitas wyróżniony przez firmę Claas
 
Rosja: Rosną inwestycje w rolnictwie, a żywność nadal drożeje
 
POLECAMY  
 
IV cykl konferencji Farmera „Przez innowacyjność do sukcesu" LIDZBARK

 
IV Konferencjia Sadownicza w Chynowie

 
Targi FERMA 2015

 
IV cykl konferencji Farmera „Przez innowacyjność do sukcesu" ZAMOŚĆ

 
IV cykl konferencji Farmera „Przez innowacyjność do sukcesu" GNIEW

 
AGRO-PARK Lublin - początek sezonu rolniczego

 
XXIII Szkoła Zimowa Hodowców Bydła

 
Kujawsko-Pomorskie DNI POLA w Grubnie koło Chełmna

 
 
Powyższa wiadomość nie jest informacją handlową, wysyłana jest do prenumeratorów newslettera.
(....)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz